Higiena

„Higiena – tai priemonių, veiksmų ir įgūdžių dermė, naudojama sveikatinimui“. Pasaulio sveikatos organizacija.

Taigi, šįkart apie tai, kaip ir ką jūs galite atlikti namuose, kad būtumėte sveikesni. Kad būtų sveikesnė jūsų burna ir dantys. Juk pati gražiausia šypsena yra sveika!

Svarbi profesionalios burnos higienos dalis – individualiai parinktos priemonės ir burnos higienisto pastabos, pamokymai, kaip galite dantis valytis dar kokybiškiau, kad burnos sveikata būtų geresnė.

Sveikos dantenos neleidžia burnoje esantiems mikrobams patekti į kraujotaką, todėl sumažėja širdies, sąnarių, imuninės sistemos, smegenų ligų, onkologinių susirgimų, cukrinio diabeto rizika. 2016 m. atlikti didelės imties tyrimai nurodo, jog esant dantenų uždegimui, net 28% padidėja miokardo infarkto rizika.

Kartais mes visi linkę kaltinti aplinką dėl prastos burnos sveikatos: „pas mus visus šeimoje dantys blogi“, “paveldėjau tėvų parodontozę“, „mano odontologė yra sakiusi, jog iki 30 metų dantų nebeturėsiu, nes mano tarpdančiai tamprūs, tai ir nesistengiau valytis“, „nėštumas visus dantis sugadino“, „geriausiai išsivalau tik su soda ir anglimi, kitaip nepavyksta“, „ūkiniu muilu valausi dantis…“. Daug šių ir kitų nuostatų išgirstame praktikos metu. Tačiau norime patikinti, kad tikrai daug priklauso nuo mūsų pačių!

Stengtis prižiūrėti dantis kokybiškiau kasdien.

Įdomu tai, jog net 72% pacientų nežino, jog serga vidutiniu/sunkiu periodontitu. Todėl linkėdami pacientams sveikatos, Klaipėdos Implantologijos klinikoje ypatingą dėmesį skiriame profilaktikai. Mums svarbu, kad jums pavyktų dantis išsivalyti kokybiškiau.

Klaipėdos implantologijos klinika

Net atvykus profilaktikai kas 6 mėnesius, higienistė su jumis aptars, kaip jums sekasi prižiūrėti dantis: galbūt situacija per 6 mėnesius yra pasikeitusi ir būtų naudinga pakeisti šepetėlius kitu dydžiu. Apžiūrėjus burnos ertmę parodys, kurią sritį išvalote puikiai, kur pasiekti sunkiau, todėl verta pabandyti naudoti kitokį šepetėlį.

Jau praėjus 2 mėnesiams po profesionalios burnos higienos atlikimo, randami tie patys mikroorganizmai, kokie buvo iki procedūros. Taigi, nepakeitus įpročių, priemonių, trukmės ar metodo, situacija bus tokia pati. Siekiame bendradarbiauti su savo pacientais ir visada džiaugiamės, kai pacientui sugrįžus po 6 mėn. profilaktiniams patikrinimams, užtenka atlikti kosmetinę higieną. Sveikoje burnoje mūsų restauracijos, darbai tarnauja ilgiau. Štai ir garantija.

Siekiame, kad būtų geresnė ne tik jūsų burnos sveikata, bet ir gyvenimo kokybė.

„Gyvenimo kokybė yra svarbesnė negu pats gyvenimas“ – Alexis Carrel.

Ačiū prof. Jūratei Žekonienei už dalinimąsi žiniomis, patirtimi, rekomendacijomis.

 

Apie profesionalią burnos higieną :

KAIP ATLIEKAMA PROFESIONALI BURNOS HIGIENA?

Profesionalios burnos higienos metu švelniu ultragarso instrumentu nuvalomos lipnios dantų apnašos, susidarę kieti konkrementai, vadinamieji „dantų akmenys“, nuvalomos dantų dėmės. Sodos perlų srove, pastos polyrais nupoliruojami dantų ir plombų paviršiai.

KAIP DAŽNAI REIKIA JĄ ATLIKTI?

Tai priklauso nuo kiekvieno žmogaus individualių savybių, dantų būklės, higienos įpročių. Norėdami palaikyti burnos švarą, sveikatą, rekomenduojame atlikti profesionalią burnos higieną kartą per metus, kartu profilaktiškai pasitikrinti ir dantis. Pacientams, sergantiems periodonto ligomis, kas 3–4 mėn. Procedūrą galima atlikti ir tada, kai tiesiog norisi švaresnės, šviežesnės šypsenos.

KOKIE POŽYMIAI RODO, KAD JAU LAIKAS PASIRŪPINTI BURNOS HIGIENA?

Visų pirma, pasirūpinti burnos higiena reiktų tada, jeigu neprisimenate, ar tokia procedūra jums yra daryta. Taip pat pas dantų higienistą reiktų apsilankyti, jei jaučiate, jog dantų paviršiai tampa šiurkštūs, kamuoja nemalonus skonis ir kvapas burnoje, pasitaiko kraujuojančių dantenų epizodų. Burnos higienos procedūra žymiai pagerina burnos būklę. Jeigu rūkote, dėmesys burnos higienai turėtų būti ypač didelis, ji turėtų būti atliekama dažnai.

AR REIKIA ATLIKTI PROFESIONLIĄ BURNOS HIGIENĄ VAIKAMS?

Vaikams svarbiau yra tiesiog kasdien valyti dantis namuose, pratinti prie įvairių dantų priežiūros priemonių. Ar profesionali burnos higiena vaikui reikalinga, galėtų patarti gydytojas-odontologas apžiūrėjęs dantis.

KAIP ŽMOGUS NAMUOSE TINKAMAI GALĖTŲ PASIRŪPINTI BURNOS HIGIENA? KOKIŲ PATARIMŲ DUOTUMĖTE?

Higienistės, procedūros metu, parenka individualias dantų priežiūros priemones: reikiamo kietumo dantų šepetėlį, tinkamo dydžio tarpdančio šepetėlius, pamoko taisyklingai valytis tarpdančių siūlu. Juk kasdieninė burnos ertmės priežiūra – pirmas žingsnis norint turėti sveikus dantis ir dantenas.