Periodontito gydymas

Periodontitas – nemaloni dantenų liga. Periodontito gydymas.

 

Periodontitas – lėtinė infekcinė liga dar dažnai vadinama parodontoze. Paprastai periodontitas vystosi lėtai ir neskausmingai daugelį metų. Mokslas dar nepateikė vienareikšmio atsakymo dėl periodontito atsiradimo. Tačiau džiugu, jog nuolat atsiranda naujų ir vis tobulesnių gydymo metodų.

 

Ar tiesa, jog periodontitu serga dažniausiai vyresnio amžiaus žmonės?

Manoma, kad iki 90% žmonių silpniau ar stipriau pasireiškia dantenų uždegimo, periodontito požymių. Šia liga gali sirgti tiek jauni, tiek vyresnio amžiaus pacientai.

 

Dėl kokių priežasčių dažniausiai susergama periodontitu?

Dažniausia šios ligos priežastis – tai bakterijos, esančios burnos ertmėje. Periodontitas atsiranda tada, kai minkštosios dantų apnašos kalkėja, sukietėja, nusėda virš ir po dantenomis. Infekcija pradeda ardyti aplink dantį esančius audinius. Dantenų jungtis suyra, pradeda tirpti kaulas, formuojasi dantenų kišenės, kurios dažnai pūliuoja. Netekus kaulo atramos, dantys tampa paslankūs, pradeda klibėti. Pirmieji požymiai, verčiantys susirūpinti savo burnos sveikata, –  atsiradęs dantenų  kraujavimas, nemalonus kvapas, dantų paslankumas. Taip pat verta pasitikrinti, jeigu jūsų artimieji, šeimos nariai yra praradę dantų dėl periodontito. Ši liga gali būti paveldima.

 

Kaip periodontitas gydomas?

Gydymas pradedamas, pirmiausia, pasikalbėjus su pacientu, išsiaiškinus nusiskundimus, apžiūrėjus dantis ir dantenas.  Tik gydytojas, kruopščiai išanalizavęs jūsų burnos būklę, išmatavęs dantenų kišenes, įvertinęs kaulo nutirpimą, dantų būklę panoraminėje nuotraukoje, gali tiksliai nustatyti diagnozę ir parinkti būtent jums tinkamą gydymo būdą. Kartais užtenka atlikti profesionalią burnos higieną ar išvalyti kišenes kiuretažo būdu, parinkti tinkamas priemones, išmokyti taisyklingos burnos priežiūros namuose ir sveika šypsena sugrįš. Galbūt teks atlikti ir chirurginį gydymą.

 

Kas atsitinka, kai periodontitas nėra gydomas?

Negydydamas šios ligos žmogus gali netekti dantų. Šis susirgimas yra pavojingas tuo, jog, prasidėjęs nedideliu dantenų uždegimu, laikui bėgant progresuoja į sunkias periodonto ligos stadijas, kada tenka šalinti paslankius dantis. Taip pat sumažėja kramtymo efektyvumas.

 

Ką reiktų daryti, kad žmogus galėtų džiaugtis gražia šypsena, sveikomis dantenomis?

Rūpinkitės savo dantų burnos sveikata, laiku kreipkitės į gydytoją periodontologą. Tai leis ilgai džiaugtis sveika šypsena. Svarbiausia ir smagiausia, jog kartais užtenka tik pasitarti, ir įsitikinti jog periodontito nėra.

„Klaipėdos Implantologijos klinikoje“, esančioje Klaipėdoje, Pilies g.7, gydytojai mielai pakonsultuos dėl periodonto ligos, atsakys į rūpimus klausimus. Esant reikalui, atliks panoraminę nuotrauką. Klinikoje atliekama profesionali burnos higiena, gydomas periodontitas, atstatomas prarastas sąkandis. Yra galimybė siųsti periodonto kišenių mėginius mikrobiologiniams tyrimams, parenkant tiksliausią medikamentinį gydymą.

Daugiau informacijos:  adresu – ,, Klaipėdos Implantologijos klinika“ , Pilies g. 7, Klaipėda,  tel.  8 605 88338