Terapinis dantų gydymas

Klinikoje atliekamas terapinis dantų gydymas

„Therapeia“ – graikų kilmės žodis, reiškiantis gydymą, slaugymą, skausmo pašalinimą. Burnoje taip pat kartais prireikia gydymo – suteikti pirmąją pagalbą, sumažinti skausmą, palengvinti uždegimą.

Dantų paviršius pažeidžia kariesogeninės bakterijos, tada atsiranda ertmės ir dantį gali suskausti. Tokie dantys „gydomi“ plombavimu. Vietinėje nejautroje, su koferdamo apsauga išvalomi karieso pažeisti audiniai, kompozicine plomba pasluoksniui atstatoma tiksli danties forma, kontaktai su kitais dantimis.

Būna, kad senos plombos tampa pralaidžios, nuskilinėja, tampa nebepatogios, tarpdančiuose stringa maistas. Tokiais atvejais padės terapinis gydymas – senų plombų keitimas naujomis, tiksliai atstatant tarpdantį.

Dantų restauravimas plombomis taip pat dažnai atliekamas esant daugybiniam dantų nusidėvėjimui.

Dėl padidėjusio dantų griežimo, refliukso, amžinių pokyčių ir kitų priežasčių, danties emalio sluoksnis nusidėvi, atverdamas minkštesnius danties audinius – dentiną. Atviras dentinas, dėl savo minkštumo, elastingumo, dėvisi dar labiau.

terapinis dantų gydymas

Todėl savo pacientams rekomenduojame atstatyti nusidėvėjusius audinius, siekiant stabilizuoti dantų nusidėvėjimą. Organizme vykstantys procesai niekur nedingsta, dantys dėvisi ir toliau. Tačiau dyla ne danties audiniai – emalis, dentinas – bet kompozito restauracija – plomba, apsaugodama patį dantį nuo nusidėvėjimo. Galima restauruoti ir tvirtesnėmis konstrukcijomis – keramikiniais užklotais.

 

Esant giliems pažeidimams ar atsiradus intensyvesniems skausmams, atliekamas danties šaknų kanalų gydymas. Po jo sugyja apydančio audiniai, praeina uždegimas.

Norime priminti – geriausias ir smagiausiai vizitas pas gydytoją būna tuomet, kada gydymas nereikalingas! Taigi rūpinkimės savo sveikata, šypsena, reguliariai lankykimės pas gydytoją profilaktiniam patikrinimui.