Odontologijos klinikos paslauga

Burnos chirurgija

Burnoje chirurginės procedūros atliekamos, kai prireikia pašalinti, pakeisti, pataisyti burnoje esančias struktūras. Šios procedūros atliekamos pilnai nuskausmintoje aplinkoje, naudojant švelnius, tikslius, kokybiškus instrumentus, tiksliai ir greitai. Laikomasi 100% aseptikos, švarumo ir sterilumo. Dėl to, gan dažnai pacientas komfortiškai jaučias tiek procedūros metu, tiek po jos.

Dažniausiai pasitaikanti procedūra - dantų šalinimas

Šalinami dantys, turintys gana didelius infekcijos židinius. Didelio paslankumo. Stipriai pažeistus ėduonies, šakninio ėduonies. Dantis, kuriems netgi atliekant kitokį gydymą, jų prognozė yra prasta. Tokie dantys kenkia bendrai organizmo sveikatai, bet kuriuo metu gali supūliuoti ar sukelti žandikaulio pūlinį, taigi juos rekomenduojame šalinti kuo greičiau.

Beviltiškų dantų šalinimas būna numatomas gydytojo odontologo ar protezuojančio odontologo sudarytame gydymo plane. Po individualios apžiūros, poreikių, situacijos aptarimo, kuomet yra ruošiamas ilgalaikis dantų gydymo, sąkandžio atstatymo planas.

Dantų skilimai

Dantų perskilimai, daliniai gilūs nuskilimai, kuomet danties nebeįmanoma atstatyti, restauruoti, -kita dažnai sutinkama dantų šalinimo priežastis.

Itin liūdna diagnozė mums, nes danties skilimo galima išvengti, kokybiškai juos restauruojant.

Kad išvengtumėte danties skilimo, rekomenduojame pasirinkti kokybiškas, biomimetiškas restauracijas, ypač tiems dantims, kurių kanalai yra ar buvo gydyti. Po dantų šaknų kanalų gydymo dantys tampa sausesni, trapesni, ne tokie atsparūs kramtymo jėgoms.

Atraumatinis dantų šalinimas

Atraumatinis dantų šalinimas –švelnus. Tai procedūra, kurios metu pilnai nuskausminus aplinkinius audinius, dantis padalinamas pusiau ar į keletą segmentų, saugiai ir švelniai pašalinamas dantis. Tausojamos aplinkinės dantenos ir kaulo audinys. Po tokio danties šalinimo pacientai jaučia mažiau diskomforto. Žaizda gyja sparčiau. Susiformuoja kokybiškesnis kaulas. Jeigu žinote, jog pašalinto danties vietoje norėsite sriegtis implantą ir atkurti prarastą dantį konstrukcija ant jo, be abejo, dantis turėtų būti pašalintas atraumatiškai. Kad būtų išsaugomas maksimalus kiekis kaulo ir dantenų. Pakankamas kaulo tūris ir sveika dantena, užtikrins implanto ilgaamžiškumą.

Pasiruošimas danties šalinimui

Atvykite į procedūrą pavalgę, ramūs, išsivalę dantis. Suplanuokite savo laiką, kad galėtumėte skirti sau ramesnį poilsį po danties šalinimo tą pačią dieną. Prisiminkite, jog dantys Klaipėdos implantologijos klinikoje yra šalinami be skausmo, švelniai, atraumatiniu būdu. Taigi, bijoti nereikia. Pasitikėkite savo gydytoju ir palikite savo rūpestį jam.

Tačiau, reikėtų atkreipti dėmesį į savo bendrą sveikatos būklę: jei sergate lėtinėmis ligomis, vartojate gana didelį medikamentų kiekį. Ypač, jei geriate kraują skystinančius vaistus, širdies ir kraujagyslių veiklą reguliuojančius vaistus. Būtinai praneškite gyd. odontologui/ burnos chirurgui prieš procedūrą. Šie vaistai gali įtakoti šalinimo procedūros eigą, todėl gydytojui gali prireikti kraujo tyrimo, kad įvertintų krešumo rodiklius. Gali būti reikalingas patvirtinimas iš bendros praktikos šeimos gydytojo, jog dantų šalinimas yra saugus. Svarbiausias yra Jūsų saugumas ir sveikata.

 

Ar reikia siūti po danties rovimo?

Po danties pašalinimo žandikaulyje lieka tuščia ertmė, lyg šulinys, dar vadinama alveole. Ji po danties rovimo užsipildo krešuliu. Šis krešulys tarnauja kaip barjeras, kad žaizdelė po rovimo gytų gerai, be skausmo, saugo nuo maisto, seilių patekimo. Nesilaikant nurodyto priežiūros rėžimo, iškritus apsauginiam krešuliui, į alveolę papuola maisto likučiai, burnos infekcija, gali prasidėti skausmingas uždegimas.

Taigi, gydytojas odontologas/burnos chirurgas po danties pašalinimo suformuoja kokybišką krešulį, kartais į alveolę dėdamas gijimą skatinančias ar dezinfekuojančias, krešulį formuojančias, užlaikančias medžiagas. Dažnai alveolė yra užsiuvama, būtent kad siūlės geriau užlaikytų krešulį ar pagalbines medžiagas. Ar reikalingas siuvimas po danties pašalinimo sprendžia gydytojas odontologas/burnos chirurgas šalinimo metu, vertindamas situaciją.

Danties šaknies viršūnės rezekcija

Tai yra chirurginis dantų šaknų kanalų gydymo metodas, kai uždegiminiai židiniai esantys aplink šaknų viršūnę išvalomi operaciniu būdu. Rezekcijos operacija atliekama atkeliant gleivinę aplink pažeistą dantį, išvalant uždegiminius audinius, sutvarkant danties šaknies viršūnę, kuri sukėlė problemas. Dantenos užsiuvamos atgal. Ši operacija yra labai tiksli, nes atliekama didelio optikos ar mikroskopo padidinimo kontrolėje, dirbama su mikroinstrumentais. Tai pagerina danties prognozę. Po operacijos praktiškai nepastebimas joks randelis. Danties šaknies rezekcija dažniausiai atliekama priekinių dantų srityje. Šoniniuose dantyse vertinama individuali anatominės struktūra. Rezekcijos nedarome antrųjų krūminių dantų srityje.

Kaulo priauginimas

Kaulinis audinys yra vienintelis kūno audinys, gebantis atsistatyti. Sulūžus kaului, šis sugyja. Pilnai užsipildo kauliniu audiniu ir po rovimo tuščia likusi alveolė. Šia kaulo savybe, paremtas ir dantų implantacijos principas: įsriegus implantą, šis sukaulėja su žandikaulio kaulu, tapdamas tvirta atrama protezui. Saugiausiai ir tvirčiausiai implantas laikosi įsriegtas gerame ir kokybiškame žandikaulio kaule.

Deja, kartais nutinka taip, jog žandikaulio kaulas yra sutirpęs. Arba nėra kaulo pakankamai viršutinio žandikaulio galinių dantų srityje, dėl didesnių žandikaulio sinusų ertmių. Tokiais atvejais atliekamas žandikaulio kaulo priauginimas specialiais, kokybiškais kaulo pakaitalais ar kaulo blokeliais, iš kitos žandikaulio vietos. Šio proceso metu žandikaulio kaulinės ląstelės perauga pakaitines, susiformuoja naujas kaulinis audinys.

Dantenų plastika

Dantenų plastika – tai pagalbinė chirurginė procedūra, atliekama burnos ertmėje. Ji reikalinga pagerinti dantenų tipą, pastorinti dantenų kiekį, uždengti defektus aplink dantis, ar alveolę po danties rovimo. Dantenų audinys yra labai kokybiškas, lengvai prigyjantis ir lengvai atsistatantis. Dantenų plastika aplink dantis atliekama uždengiant apsinuoginusius dantų kaklelius. Dantenų plastika aplink implantus reikalinga siekiant sukurti saugesnes fiksuotas dantenas. Dantenų kiekio pastorinimas rekomenduojamas aplink implantus, jeigu paciento dantenų tipas yra ypač plonas, kad šie būtų ilgaamžiškesni.

Atliekama vietinė nejautra/Sedacija
Chirurginė procedūra pagal gydymo planą
Gijimas. Siūlų išėmimas po 5-14 dienų
Ką žinoti prieš dantų šalinimą?

Surasti gerą burnos chirurgą, kuris puikiai atlieka ir valdo chirurgines procedūras. Kad jaustumėte pasitikėjimą procedūros eiga. Jeigu vartojate širdies /kraujagyslių sistemą veikiančius vaistus, ar kitus medikamentus, perspėkite gydytoją odontologą, nes šie vaistai gali įtakoti procedūros eigą. Daugiau danties šalinimui jokio ypatingo pasiruošimo nereikia. Kaip elgtis , kokio rėžimo laikytis po danties šalinimo, kad viskas gytų gerai, nuosekliai papasakos gydytojas odontologas, pašalinęs dantį.

Kiek trunka danties šalinimas?
Surasti gerą burnos chirurgą, kuris puikiai atlieka ir valdo chirurgines procedūras. Kad jaustumėte pasitikėjimą procedūros eiga. Jeigu vartojate širdies /kraujagyslių sistemą veikiančius vaistus, ar kitus medikamentus, perspėkite gydytoją odontologą, nes šie vaistai gali įtakoti procedūros eigą. Daugiau danties šalinimui jokio ypatingo pasiruošimo nereikia. Kaip elgtis , kokio rėžimo laikytis po danties šalinimo, kad viskas gytų gerai, nuosekliai papasakos gydytojas odontologas, pašalinęs dantį.
Kaip reikia pasiruošti prieš operaciją burnoje?

Chirurgija – klinikoje kasdieninė procedūra. Pacientams tai sukelia baimę, jaudulį, todėl dažnai sulaukiame šio klausimo. Prieš bet kokią chirurginę procedūrą, rekomenduojame bendradarbiauti su burnos chirurgu, burnos priežiūros specialistais, informuoti personalą apie vartojamus vaistus, ypatingai kraują skystinančius vaistus. Jeigu tokius vartojate, tuomet, pasitarus su šeimos gydytoju, dvi dienas prieš procedūrą nutraukti vartojimą.

Ar reikia išimti siūlus po danties šalinimo, jeigu jie tirpstantys?
Taip, rekomenduojame siūlus išimti po 5-10 dienų, nes be jų rovimo žaizdelė gyja geriau. Siūlai rezorbuojasi/ištirpsta per ilgesnį laiką, todėl ant jų kaupiasi minkštas apnašas, maisto likučiai. Kai kuriems pacientams siūlai tirpsta prastai. Siūlės reikalingos pirmomis 3-5 dienoms po danties šalinimo, kad saugotų suformuotą krešulį. Vėliau jie nebereikalingi.
Kodėl skiriasi danties rovimo kainos?
Danties šalinimo kaina priklauso nuo situacijos sudėtingumo. Paprastas danties šalinimas nelygus operaciniam danties šalinimui.
Kiek trunka žaizdos gijimas?
Dantenos yra greičiausiai gyjančios mūsų organizme, tad po danties rovimo žaizda užgyja greitai, tačiau kaulinis audinys esantis po dantenomis gyja ilgiau. Kad pilnai susiformuotų kaulas po rovimo, prireikia 2-3mėn.