Odontologijos klinikos paslauga

Dantų kanalų gydymas mikroskopu

Šiuolaikiniam dantų gydymui mikroskopas yra nepakeičiamas ir būtinas įrankis. Džiaugiamės „Klaipėdos implantologijos klinikoje“ galėdami pasiūlyti dantų gydymą mikroskopu. Visi čia dirbantys gydytojai, esant poreikiui, naudoja mikroskopą.

Kuo ypatingas dantų kanalų gydymas mikroskopu?

Padidindamas matymo lauką iki 7 kartų, mikroskopas dažnai padeda ruošiant dantis mikroprotezavimui, atlikti tikslias preparacijas laminatėms, užklotams, dantų kanalų gydyme – endodontijoje.

Vidinė danties šaknies kanalų sistema sudėtinga, individuali. Dažnai dantys turi papildomų smulkesnių, užkalkėjusių kanalų, kuriuos sudėtinga pastebėti dirbant be padidinimo. Tokiems kanalams liekant nesugydytiems, infekcija danties šaknyje išlieka ir endodontinio gydymo rezultatai gali būti nesėkmingi.

Mikroskopas, be abejonės, yra nepakeičiamas instrumentas endodontijoje. Gydymo metu, mechaniniais bei rankiniais instrumentais iš danties kanalų šalinami infekuoti audiniai, atliekama kanalų dezinfekcija ir, galiausiai, kanalai plombuojami specialia plombine medžiaga. Kartais endodontinis gydymas yra tikras iššūkis gydytojui – endodontologui. Esant labai lenktiems, siauriems, užkalkėjusiems kanalams, kai reikia pašalinti lūžusį instrumentą ar kultinį kaištinį įklotą („štiftą“), gydymas neįsivaizduojamas be mikroskopo.

Šiandieniniai mokslo ir technologijų pasiekimai leidžia atlikti ir antrinį endodontinį gydymą. Tokiais atvejais atliekamas pergydymas dėl infekcijos, likusios papildomuose dantų kanaluose, po ankstesnio gydymo ar pro nesandarų užpildą infekcijai patekus į šaknį.

Kanalų formavimas
Mechaninis valymas, paruošimas
Kanalų plombavimas
Danties vainiko protezavimas
Kiek trunka kanalų gydymas?

Gydymas trunka pagal jūsų esamą situaciją. Vieną kanalą galima spėti sugydyti ir vieno vizito metu, tačiau daugiašakniai dantys turi daugiau kanalų nei vieną.

Tokiais atvejais dažniausiai pirmo vizito metu surandami ir chemomechaniškai apdorojami kanalai, o sekančiu vizitu užplombuojami kartu atstatant danties vainiką, ar paruošiant jį protezavimui.

Kiek kanalų gydymas kainuoja?
Tai priklauso pagal jūsų esamos situacijos, dantų anatomijos (dantų kanalų skaičiaus: vienašakniai, daugiašakniai), ar yra uždegimas.
Kodėl rekomenduojamas danties protezavimas po kanalų gydymo?

Po dantų šaknų kanalų sugydymo dantys tampa sausesni, trapesni, ne tokie atsparūs kramtymo jėgoms. Todėl, tokius dantis rekomenduojame sutvirtinti užklotais, kad išvengtumėte danties skilimų ir lūžių.

Ar tai ilgaamžis gydymas?
Tinkamai atlikus ir laikantis gydymo protokolo, endodontinis gydymas yra ilgaamžis. Esant dideliems danties vainiko restauracijoms iš kompozito, neretai pasitaiko plombos nuskilimų ar šaknies skilimų, todėl tam, kad endodontinis gydymas išliktų naudingas, ilgalaikis ir sandarus, rekomenduojama dantį protezuoti.
Kodėl reikalingas danties kanalų pergydymas prieš protezavimą?
Konsultacijos metu visada vertiname dantų būklę, atliekame panoraminę/dentalinę nuotrauką, todėl pastebėjus nekokybiškai ar ne iki galo atliktą endontinį gydymą, rekomenduojame atlikti pergydymą. Taip pat, jeigu gydymas atliktas seniai, kanaluose esančios medžiagos ilgainiui tampa pralaidžios.
Ar būtinai reikia dantį gydyti endodontiškai?

Ne visais atvejais reikalingas endodontinis gydymas. Tačiau, jei dantis giliai pažeistas ėduonies, patyrėte traumą, galimai danties pulpa uždegiminė ar jau nebegyvybinga.

Endodontinio gydymo tikslas užkirsti kelią mikroorganizmų išplitimui danties šaknų kanaluose ir apsaugoti aplinkinius audinius nuo infekcijos.