Ši mintis gimė iš problemos aktualumo Lietuvoje. Gan sudėtinga situacija yra su vaikų, paauglių dantimis. Manoma, jog apie 96% vaikų dantys išgenda, dar nespėjus pilnai susiformuoti nuolatiniam sąkandžiui .
Tuo metu svarbus taisyklingų vaikų dantų valymo įpročio ir įgūdžio lavinimas. Mišraus sąkandžio dantis išvalyti kokybiškai yra gan sunku.

Dirbant vaikų grupėse, liūdna būna išgirsti, kad 80% vaikų dantų valymo nemėgsta, o apžiūrėjus naudojamas priemones, apie 60% jų būna netinkamos jų dantims: šepetėliai per didelėmis galvutėmis, per kieti, ar turintys per mažai šerelių.

Taigi pradėjome nuo savęs. Klaipėdos Implantologijos klinikoje vykdome keletą programų, kurios, tikimės, palaipsniui ugdys ir sveikatins jaunesniųjų pacientų dantis.

  1. “Mokyk prisilietimu” – tai 30 minučių vizitas Vienam iš tėvų su vaiku 4-10 metų amžiaus. Treniruojamės kartu su tėvais ir vaikais. Vaikai jaučiasi atsakingi, kad tėvai prisimintų, kaip kokybiškai išsivalyti dantis. Vaikas pratinasi prie odontologo kabineto, bendravimo. Visa šeima sužino daug apie dantų priežiūrą, susidomi šia veikla, moko ir palaiko vieni kitus. Galbūt norėsis tokį vizitą pakartoti po metų, kasmetinės apžiūros metu.
  2. “Valykimės dantis mokykloje”. Visa Klaipėdos Implantologijos klinikos komanda dirba vienodu, tuo pačiu profilaktikos standartu. Galime atvykti į jūsų klasę, pravesti dantų valymo treniruotę. Užtikriname, jog dantų valymas taps smagiu kasdieniniu užsiėmimu. Išdrįsite dantis valytis net ir mokykloje.
  3. Paskaita-eksperimentas mokykloje apie pridėtinį cukrų maiste, jo poveikį dantims ,smegenims , kūnui. Ir nuotoliniu būdu!