Burnoje chirurginės procedūros atliekamos, kai prireikia pašalinti, pakeisti, pataisyti burnoje esančias struktūras. Šios procedūros atliekamos pilnai nuskausmintoje aplinkoje, naudojant švelnius, tikslius, kokybiškus instrumentus, tiksliai ir greitai. Laikomasi 100% aseptikos, švarumo ir sterilumo. Dėl to, gan dažnai pacientas komfortiškai jaučias tiek procedūros metu, tiek po jos.

Taigi, dažniausiai praktikoje susiduriame su danties šalinimu. Šalinti rekomenduojame dantis, kurie turi gana didelius infekcijos židinius, kuriems netgi atliekant kitokį gydymą, jų prognozė yra prasta. Tokie dantys kenkia bendrai organizmo sveikatai, bet kuriuo metu gali supūliuoti ar sukelti žandikaulio pūlinį, taigi juos rekomenduojame šalinti kuo greičiau.

Dantų traumos, daliniai gilūs nuskilimai, kuomet danties nebeįmanoma atstatyti, restauruoti, kita dažnai sutinkama priežastis. Kad išvengtumėte danties skilimo, rekomenduojame pasirinkti kokybiškas, tvirtesnes restauracijas, ypač tiems dantims, kurių kanalai yra gydyti, ir laikinai restauruoti didžiulėmis plombomis. Po dantų šaknų kanalų sugydymo dantys tampa sausesni, trapesni, ne tokie atsparūs kramtymo jėgoms. Todėl, tokius dantis rekomenduojame sutvirtinti užklotais, kad išvengtumėte danties skilimų ir lūžių. 

Beviltiškų dantų šalinimas būna numatomas gydytojo odontologo, protezuojančio odontologo sudarytame gydymo plane, po individualios apžiūros, poreikių ,situacijos aptarimo, kuomet yra ruošiamas ilgalaikis dantų gydymo, sąkandžio atstatymo planas.

Ką daryti, jeigu vis dėlto tenka dantį šalinti?

Atvykite į procedūrą pavalgę, ramūs, išsivalę dantis. Suplanuokite savo laiką, kad galėtumėte skirti sau ramesnį poilsį po danties šalinimo tą pačią dieną. Prisiminkite, jog dantys Klaipėdos implantologijos klinikoje yra šalinami be skausmo, švelniai, atraumatiniu būdu, taigi, bijoti nereikia. Pasitikėkite savo gydytoju ir palikite savo rūpestį jam.

Tačiau, reikėtų atkreipti dėmesį į savo bendrą sveikatos būklę: jei sergate lėtinėmis ligomis, vartojate gana didelį medikamentų kiekį, ypač, jei geriate kraują skystinančius vaistus, širdies ir kraujagyslių veiklą reguliuojančius vaistus. Būtinai praneškite gyd. odontologui/ burnos chirurgui prieš procedūrą. Šie vaistai gali įtakoti šalinimo procedūros eigą, todėl gydytojui gali prireikti kraujo tyrimo, kad įvertintų krešumo rodiklius. Gali būti reikalingas patvirtinimas iš bendros praktikos šeimos gydytojo, jog dantų šalinimas yra saugus. Svarbiausias yra Jūsų saugumas ir sveikata.

Kuo skirias atraumatinis dantų šalinimas nuo paprasto?

Atraumatinis dantų šalinimas – procedūra, kurios metu pilnai nuskausminus aplinkinius audinius, dantis padalinamas pusiau ar į keletą segmentų, saugiai ir švelniai pašalinamas, tausojant aplinkines dantenas ir kaulo audinį. Po tokio danties šalinimo pacientai jaučia mažiau diskomforto, žaizda gyja sparčiau, susiformuoja kokybiškas kaulas. Jeigu žinote, jog pašalinto danties vietoje norėsite sriegtis implantą ir atkurti prarastą dantį konstrukcija ant jo, be abejo, dantis turėtų būti pašalintas atraumatiškai, kad būtų išsaugomas maksimalus kiekis kaulo ir dantenų, nes pakankamas kaulo tūris ir sveika dantena, užtikrins implanto ilgaamžiškumą.  

Siuvimas po danties rovimo

Po danties pašalinimo žandikaulyje lieka tuščia ertmė, lyg šulinys, dar vadinama alveole. Ji po  danties rovimo užsipildo krešuliu. Šis krešulys tarnauja kaip barjeras, kad žaizdelė po rovimo gytų gerai, be skausmo, saugo nuo maisto, seilių patekimo. Nesilaikant nurodyto priežiūros rėžimo, iškritus apsauginiam krešuliui, į alveolę papuola maisto likučiai, burnos infekcija, gali prasidėti skausmingas uždegimas.

Taigi, gydytojas odontologas/burnos chirurgas po danties pašalinimo suformuoja kokybišką krešulį, kartais į alveolę dėdamas gijimą skatinančias ar dezinfekuojančias, krešulį formuojančias, užlaikančias medžiagas. Dažnai alveolė yra užsiuvama, būtent kad siūlės geriau užlaikytų krešulį ar pagalbines medžiagas. Ar reikalingas siuvimas po danties pašalinimo sprendžia gydytojas odontologas/burnos chirurgas šalinimo metu, vertindamas situaciją.

Danties šaknies viršūnės rezekcija 

Tai yra chirurginis dantų šaknų kanalų gydymo metodas. Jis taikomas, kai po pirminio danties šaknies kanalų gydymo lieka infekcija dantų kanaluose, susiformuoja didėjantis uždegiminis židinys aplink danties viršūnę, o danties nepavyksta ar nėra galimybių pergydyti kokybiškai per danties vainiką. Rezekcijos operacija atliekama atkeliant gleivinę aplink pažeistą dantį, išvalant uždegiminius audinius, sutvarkant danties šaknies viršūnę, kuri sukėlė problemas. Dantenos užsiuvamos atgal. Ši operacija yra labai tiksli, nes atliekama didelio optikos ar mikroskopo padidinimo kontrolėje, dirbama su mikroinstrumentais, ypač tiksliai. Tai pagerina danties prognozę. Po operacijos praktiškai nepastebimas joks randelis. Danties šaknies rezekcija dažniausiai atliekama priekinių dantų srityje. Šoniniuose dantyse vertinama individuali situacija, ar leidžia tinkamos anatominės struktūros. Rezekcijos nedarome antrųjų krūminių dantų srityje.

Dantenų plastika

Dantenų plastika – tai pagalbinė chirurginė procedūra, atliekama burnos ertmėje. Ji reikalinga pagerinti dantenų tipą, pastorinti dantenų kiekį, uždengti defektus aplink dantis, ar alveolę po danties rovimo. Dantenų audinys yra labai kokybiškas, lengvai prigyjantis ir lengvai atsistatantis. Dantenų plastika aplink dantis atliekama uždengiant apsinuoginusius dantų kaklelius. Dantenų plastika aplink implantus reikalinga siekiant sukurti saugesnes fiksuotas dantenas. Dantenų kiekio pastorinimas rekomenduojamas aplink implantus, jeigu paciento dantenų tipas yra ypač plonas, kad šie būtų ilgaamžiškesni.

Kaulo priauginimas

Kaulinis audinys yra vienintelis kūno audinys, gebantis atsistatyti. Sulūžus kaului, šis sugyja. Pilnai užsipildo kauliniu audiniu ir po rovimo tuščia likusi alveolė. Šia kaulo savybe, paremtas ir dantų implantacijos principas: įsriegus implantą, šis sukaulėja su žandikaulio kaulu, tapdamas tvirta atrama protezui. Saugiausiai ir tvirčiausiai implantas laikosi įsriegtas gerame ir kokybiškame žandikaulio kaule.

Deja, kartais nutinka taip, jog žandikaulio kaulas yra sutirpęs. Arba nėra kaulo pakankamai viršutinio žandikaulio galinių dantų srityje, dėl didesnių žandikaulio sinusų ertmių. Tokiais atvejais atliekamas žandikaulio kaulo priauginimas specialiais, kokybiškais kaulo pakaitalais ar kaulo blokeliais, iš kitos žandikaulio vietos. Šio proceso metu žandikaulio kaulinės ląstelės perauga pakaitines, susiformuoja naujas kaulinis audinys. 

Dėl išsamesnės informacijos ir burnos chirurgijos paslaugų Klaipėdoje susisiekite su mūsų specialistų komanda el. paštu info@kiklinika.lt, telefonu +370 605 88338  arba atvykite į mūsų kliniką adresu Pilies g. 7, Klaipėda.