Juk balta spindinti šypsena yra gražu, ar ne? Tai pasamonei rodo, jog dantys yra sveiki, sveikas žmogus. Dantų spalva yra labai individuali ir skirtinga kiekvienam žmogui. Dantų struktūra, anatomija ir spalva yra paveldima, ją taip pat gali įtakoti aplinkos veiksniai dantų formavimosi ir augimo metu. Taigi, kokia jūsų dantų spalva? 

Jaunų  pacientų dantys yra šviesesni, nes jų struktūroje yra žymiai storesnis emalio sluoksnis, todėl tokie dantys yra šviesesni ir skaidresni. Kai kurie pacientai turi dantų struktūroje baltas dėmeles, kurios atsirado danties formavimosi metu.

Gyvenimo eigoje spalva gali kisti dėl pigmentinių spalvų turinčių gėrimų ar maisto. Rūkymo, per didelio kai kurių medikamentų ar maisto papildų vartojimo. Taip pat, nepakankamos kokybiškos burnos higienos – minkštojo, pigmentinio ar kietojo apnašo susiformavimo. Tamsiau atrodys vyresni dantys, nes dantų struktūra keičiasi gyvenimo eigoje: šviesus emalio sluoksnis plonėja, jis darosi matiškesnis.

Gražūs dantys – balti dantys?

Nors mūsų nuomone, gražiausi yra švarūs ir sveiki dantys, aplink esant sveikoms dantenoms, dėl didėjančios komercinės įtakos šiuolaikinei visuomenei, pacientus vis labiau domina jų šypsena ir jos šviesinimas. Suprantame norą turėti šviesesnius dantis.

Kaip bąla dantys?

Balinimas – tai cheminis procesas, kuris suteikia dantims baltumo. Dantų balinimas kapomis ar kitu būdu keičia natūralią dantų spalvą, pašalindamas gilias ir paviršines dėmes. Chemiškai paveiktų dantų struktūra pabąla. Mokslinių tyrimų metu nustatyta, kad agresyvus dantų balinimas turi tiesioginį ryšį su smarkiai išreikštu dantų jautrumu.

Dabartinėse medicinos pramonėse sutinkamose balinamųjų medžiagų sudėtyse yra tiek aktyvių, tiek neaktyvių ingredientų. Aktyvūs ingredientai yra apibrėžiami, kaip: vandenilio peroksido arba karbomido peroksido junginiai, o neaktyvūs ingredientai gali būti, tokie kaip masę palaikantys preparatai, pigmentinis dispergentas, konservantai bei aromatinės medžiagos.

Be abejo, norint išlaikyti dantis baltus, būtina tinkama burnos higiena – kokybiškas dantų valymas šepetėliu, nuolatinis tarpdančių šepetėlių naudojimas, reguliariai atliekama profesionali burnos higiena. Daugelį emalio paviršiuje esančių dėmių galima pašalinti profesionalios burnos higienos pagalba, tačiau intensyvesnių rezultatų pasieksite dantų balinimo procedūros metu.

Dantų balinimas Klaipėdoje, odontologo kabinete – saugus sprendimas, norint turėti ar susigrąžinti šviesią šypsena. Tai – viena populiariausių estetinės odontologijos paslaugų, kurios metu dantų paviršius padengiamas specialia balinančia medžiaga, ją aktyvuoja tam skirta lempa. Atliekamas prižiūrint specialistui, parinkus reikiamą balinančios medžiagos koncentraciją ir saikingai kartojant procedūrą, balinimas dantims yra saugus.

Pasiruošimas dantų balinimui

Dantų balinimas kapomis arba klinikoje turėtų būti atliekamas išgydžius tokias ligas kaip dantų ėduonis, dantenų uždegimas. Prieš dantų balinimą rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną. 

Taip pat, pravartu žinoti, kad pašviesinti dantis galima, jeigu planuojate dantų gydymą priekinių dantų srityje ir norite šviesesnės šypsenos. Tuomet, dantų balinimą atlikti reikėtų prieš plombuojant, protezuojant ar atliekant estetinį plombavimą. Ir tuomet plombos spalvą derinti prie šviesesnių dantų, nes plombos dantų balinimo metu spalvos nekeičia.

Linkę patamsėti ir praradę gyvybingumą ar patyrę traumą dantys, kartais patamsėja po dantų šaknų kanalų gydymo. Tokiu atveju gali būti atliekamas vidinis danties balinimas, laikantis saugumo, balinamoji medžiaga įvedama danties vidun .

Kad šypsena būtų balta ir spindinti, norime visi, tad ir būdų pašviesinti emalį ieškome įvairiausių. Tiesa, natūrali dantų spalva priklauso nuo daugelio faktorių. Vienas jų – emalio storis, kuris kiekvieno genų nulemtas individualiai. Kai emalio sluoksnis plonesnis, dantys atrodo tamsesni, išryškėja dentino (vidinio dantų sluoksnio) spalva. Taip pat, laikui bėgant emalio sluoksnis tampa vis plonesnis.

Atliekamos balinimo procedūros

  • Dantų balinimas kapomis (namų sistema);
  • Dantų balinimas kabinete, mūsų klinikoje Klaipėdoje (1,5 val.);
  • „Ekspres“ balinimas po Burnos higienos – (20 min. balinimo iškart po higieninės procedūros).*rekomenduojame pasikonsultuoti su gydytoju ar burnos higienistu.

Geriausias dantų balinimas

Taigi, kuo skiriasi visi dantų balinimo būdai? 

Dantų balinimas kapomis užtrunka ilgesnį laiką, nes namų balinimo sistemai naudojamos medžiagos yra silpnesnės, kad būtų užtikrintas saugumas. Balinimo procesas yra kontroliuojamas, atliekamas palaipsniui. Bet kada galite nustoti balinti, pajutę jautrumą. Kapos yra ilgalaikės, jas galėsite panaudoti ir vėliau, sugalvoję dar šiek tiek pašviesinti dantus.  Nepatogu, jog reikia skirti gan daug laiko dienos eigoje. Būkite atsargūs, naudokite tinkamą kiekį medžiagos, laikykite burnoje tik tiek laiko kiek nurodyta. 

Balinant dantis kabinete, naudojama stipresnės koncentracijos balinamoji medžiaga, todėl reikalinga kruopšti burnos specialisto priežiūra, kad medžiaga nenutekėtų ant dantenų. Dedamas lūpas ir žandą prilaikantis plėtiklis, dantenos aplink kiekvieną dantį padengiamos apsaugine medžiaga, tik tuomet ant dantų tepama balinamoji medžiaga, kurios veikimas aktyvinamas šviesa. Per 1,5- 2vizito valandas, kurias skirsite dantų balinimui galite pailsėti ar perklausyti ausinuku knygą. Metodo minusai, jog jis brangesnis nei kiti.

Ekspres balinimas atliekamas iškart po kosmetinės burnos higienos. Jis yra skirtas spalvos atnaujinimui po kažkada anksčiau darytų balinimo procedūrų.

Būkite atsargūs įsigydami priemones internete. Esame pastebėję pardavimo skelbimų, kurie pardavinėja labai agresyvias, profesionaliam naudojimui medžiagas namų naudojimui. Neteisingai naudojamos medžiagos gali nudeginti dantenas, sužaloti burnos ertmę. Ypač pavojinga turint plonas dantenas. 

Na, o jeigu tikrai norite šviesesnės šypsenos, nežinote nuo ko pradėti, rekomenduojame bandyti namų balinamąsias medžiagas, tokias kaip pastos. Tik visas priemones įsigykite iš sertifikuotų ir patikimų šaltinių. Modernios ir šiuolaikiškos pastos puikios. Tiksliai naudojamos šviesina dantis, jų užtenka ilgam. Jos taip pat turi būti leistino abrazyvumo, ne daugiau 50-100 RDA. Drąsiai kreipkitės į savo higienistę pasitarti dėl įsigytos priemonės.

Vis dar populiarus “naminis” dantų balinimas, kai valgomoji soda yra maišoma su įvairiomis priemonėms: citrinų sultimis, peroksidau, dantų pasta, netgi ūkišku muilu. Būkite atsargūs, nes valgomoji soda yra per daug abrazyvi priemonė dantų priežiūrai. Naudojant su netinkamu šepetėliu, per stipriu ar klaidingu dantų valymo judesiu, gali negrįštamai sukelti dantenų recesijas, emalio pleištus ar subraižyti danties paviršių.

Burnos priežiūros specialisto patarimai balinimui

  • Atliekant dantų balinimą kabinete, galima naudoti didesnės koncentracijos medžiagas, nes dantenos yra apsaugomos koferdamo apsauga;
  • Kiti dantų balinimo būdai naudojami neatsargiai gali pažeisti jūsų dantis ir dantenas;
  • Pries bet kokį dantų balinimą rekomenduočiau atlikti profesionalią burnos higieną, taip užtikrinsite, kad jūsų dantenos yra sveikos;
  • Prieš renkantis dantų balinimo metodą rekomenduočiau perskityti naudojamos medžiagos etiketę, naudojimo instrukciją ir sudedamąsias dalis. Tada drąsiai balinti;
  • Rekomenduočiau atkreipti dėmesį į medžiagų abrazyvumą, jeigu jūsų dantys yra jautrūs, jūsų dantyse yra pleištinių defektų ar jūsų dantenų tipas yra plonas. Taip pat naudojant abrazyvias medžiagas galite pažeisti savo burnos gleivinę;
  • Prieš atlikdami balinimą pasitarkite su gydytoju arba burnos higienistu;
  • Drąsiai isbandykite naujoves, kartu būkite atsargūs ir saugokite savo burnos sveikatą.

Rekomenduojame pasitarti su gydytoju arba burnos higienistu, kuris dantų šviesinimo metodas tinkamas Jums. Linkime saugaus dantų balinimo.

Jeigu jus domina dantų balinimas Klaipėdoje, susisiekite su mūsų specialistų komanda el. paštu info@kiklinika.lt, telefonu +370 605 88338  arba atvykite į mūsų kliniką adresu Pilies g. 7, Klaipėda.