Sveikoje burnoje,- sveika šypsena. Tačiau dažnai pamirštame, jog tiek dantenų sveikata, tiek dantų sveikata yra vienodai svarbūs sveikos burnos ir šypsenos komponentai. Šįkart pakalbėkime daugiau apie dantenų sveikatą!

  • Nes 8 iš 10 vyresnių, nei 35 metų žmonių serga dantenų ligomis! (Lietuvoje 9 iš 10)
  • Nes sunkus periodontitas yra 6-ta labiausiai paplitusi būklė pasaulyje!
  • Nes dantenų ligos lemia daugybę sveikatos priežiūros išlaidų!

Norisi apie dantenų ligas kalbėti aiškiai, paprastai, nes tai labai aktualu. Dažnai pritrūksta informacijos sklaidos. Žinių. O juk galime padaryti tiek daug pastebėdami dantenų ligas laiku, užkirsdami kelią jų plitimui. Nes ištikrųjų gydymas yra gan paprastas! 

Klaipėdos implantologijos klinikos specialistai atidžiai seka pasaulyje besikeičiančias gydymo tendencijas, savo pacientams taip pat pasiūlydami naujus gydymo protokolus. Periodonto gydymas Klaipėdoje taip pat atliekamas pagal naujas pasaulines gydymo rekomendacijas.

Ar esate vienas iš šių pacientų?

Dažniausiai sutinkame pacientus kurie :

  1. Nežino apie savo burnos būklę, nepastebi pirmųjų simptomų, todėl neturi jokių akivaizdžių nusiskundimų savo burnos sveikata.
  2. Yra girdėję iš savo Šeimos odontologo, burnos higienistės  jog turi periodinto ligos požymių.  Arba yra suspažinę, skaitę internete, girdėjo artimųjų patyrimus atsiliepimus. Ir labai bijo, “jog dabar reikės daryti dantenų operacijas, gydyti periodontitui”! 

Kalbėkim, domėkimės apie dantenų sveikatą kuo daugiau!

Norime nuraminti Jus. Visada puiku žinoti apie savo dantenų būklę. Dantenų tipą, priežiūros ypatumus. Verta įvertinti dantenų uždegimo  indeksus. Tuomet galime parinkti individualius įrankius, priemones ir metodus. Užkirsti kelią periodontito ligos vystymuisi. Todėl labai kviečiame pasitikrinti, kol dar nevėlu. Patys pigiausias ir užtikrinantis ilgalaikę burnos sveikatą būdas,- profilaktika! Nelaukite, kol dantys pradės klibėti. Šiai dienai laiku pastebėtas dantenų uždegimas – gan lengvai išgydomas. O laiku diagnozuotas periodontitas pilnai išgydoma liga! 

Ir dar kartą norime nuraminti jus, išsklaidyti gajų mitą. Šiai dienai, jau niekas radikalių, “periodontitą gydančių”, dantenų lopo operacijų nebedaro. Nekišami vaistai į dantenų kišenes. Gydoma visa burna. Dažniausiai pasitelkiamas konservatyvus, švelnus ir audinius tausojantis periodontito gydymas. Šis gydymas daug efektyvesnis, nes Šalina priežastį!

Susipažinkime geriau su šia gana paplitusia burnos liga.

Dantenų ligos dažniausiai prasideda nuo dantenų uždegimo, kuris gali vystytis į apydančio audinių uždegimą, – periodontitą. Periodontitas – lėtinė infekcinė liga dar dažnai vadinama parodontoze. Paprastai periodontitas vystosi lėtai ir neskausmingai daugelį metų. Tai gali būti sunkiai pastebima liga, nes simptomai vystosi palaipsniui, pacientas prie jų pripranta.

Kiekvieno mūsų burna turi savo unikalią mikroflorą – bakterijų derinį būdingą tik mums ar panašią mūsų šeimoje. Vienų pacientų mikroflora dažniau sukelia ėduonies pažeidimus, kitiems – dantenų ligas. Burnos bakterinė mikroflora keičiasi per žmogaus gyvenimą, todėl būkime budrūs, nes vienu amžiaus periodu turėdami sveikas dantenas, vyresniame amžiuje galime pastebėti dantenų uždegimus, besikeičiant seilių sudėčiai, organizmo savybėms.

Parodontozės priežastys

Taigi, Periodontito dažniausia priežastis – tai bakterijos, esančios burnos ertmėje. Ši liga atsiranda tada, kai minkštosios dantų apnašos kalkėja, sukietėja, nusėda virš ir po dantenomis. Infekcija pradeda ardyti aplink dantį esančius apydančio audinius. Dantenų jungtis suyra, pradeda tirpti kaulas, formuojasi dantenų kišenės, kurios dažnai pūliuoja. Netekę kaulo atramos, dantys tampa paslankūs, pradeda klibėti. 

Pirmieji požymiai, skatinantys atkreipti dėmesį į burnos sveikatą – atsiradęs dantenų kraujavimas, nemalonus kvapas. Dantų paslankumas, pūliavimas, šaknų apsinuoginimas pasislinkus dantenoms, gali būti jau pažengusios ligos požymis.

 Taip pat verta pasitikrinti, jeigu jūsų artimieji, šeimos nariai yra praradę dantų dėl periodontito.

Pariodontito paveldimumas

Yra pastebėta, jog kartu šeimoje gyvenančių žmonių burnos mikroflora supanašėja. Pirmiausia motina perduoda savo burnos mikroflorą kūdikiui, bučiuodama, myluodama. Todėl ypač svarbu rūpintis burnos sveikata, priežiūra nėštumo, kūdikio auginimo metu. Prieš gimstant kūdikiui verta atlikti profesionalią burnos higieną tiek būsimai mamai, tiek tėčiui. 

Šeimoje paveldime ne tik dantų struktūrą, šaknų anatomiją, dantenų tipą, imuniteto atsaką į bakterijas, bet ir mitybos būdą, dantų valymosi įpročius, požiūrį į dantų valymą, gydymą, bet netgi, baimę odontologams. Taigi, tiesos apie paveldimumą yra, tačiau atsakomybę už savo burnos sveikatą prisiimkime patys. Būkime sąmoningi kalbėdami apie dantų sveikatą su savo vaikais.    

Išgydykime dantenų uždegimą ir periodontitą kartu!

Svarbu suprasti jog ši burnos būklė atsirado ne per keletą savaičių, o viso gyvenimo eigoje. Todėl gali prireikti laiko, kol jūsų burnos mikroflora pradės keistis, ligos pažeisti apydančio audiniai sugis. Prireiks tiek jūsų, paciento, tiek gydytojo tarpusavio bendradarbiavimo.

Gydymas skirstomas į aktyvią ir palaikančią fazes.  Aktyvios fazės metu teks dažniau lankytis pas specialistus, kartu įgyvendinti individualiai jūsų burnai sudarytą gydymo planą. Kiekvieną žingsnį galite įvertinti patys, akivaizdžiai matyti gyjančius burnos audinius. Daug sužinosite ir SUPRASITE apie save ir savo burną.

Palaikančiosios fazės metu susitikimai reti, kas 3 ar 6 mėnesius. Galbūt jums užteks apsilankyti kas metus. Mūsų bendras tikslas burnoje pasiekti po periodontitinę būklę. Paradantozę išgydyti galima. Tam reikalingas nuoseklus darbas, sąmoningumas ir supratimas apie savo burnos būklę.

Klaipėdos implantologijos klinikos specialistai atidžiai seka pasaulyje besikeičiančias gydymo tendencijas, savo pacientams taip pat pasiūlydami naujus gydymo protokolus. Periodonto gydymas klinikoje taip pat atliekamas pagal naujas pasaulines gydymo rekomendacijas.

Kas atsitinka, jei parodontozė nėra gydoma?

Negydydamas šios ligos žmogus gali netekti dantų. Šis susirgimas yra pavojingas tuo, jog prasidėjęs nedideliu dantenų uždegimu, laikui bėgant progresuoja į sunkias periodonto ligos stadijas, kuomet aplink dantis nutirpsta žandikaulio kaulas, dantys nebetenka atramos, tampa paslankūs. Dantys šalinami. Kadangi parodontozė yra visos burnos pažeidimas, dažnai šalinami keli vienos grupės dantys iš karto. Labai sumažėja kramtymo efektyvumas. Dėl periodonto infekcijos prasidėjęs kaulo tirpimas vėliau apsunkina atstatymą kitomis restauracijomis, protezavimui, implantacijai.

Jeigu jus domina dantų paradantozės gydymo kainos Klaipėdoje, susisiekite su mūsų specialistų komanda el. paštu info@kiklinika.lt, telefonu +370 605 88338  arba atvykite į mūsų kliniką adresu Pilies g. 7, Klaipėda.