Dantų plombavimas – klasikinė odontologijos sritis, atkurianti prarastus danties audinius. Dar vadinama terapiniu dantų gydymu. „Therapeia“ – graikų kilmės žodis, reiškiantis gydymą, slaugymą. Burnoje taip pat kartais prireikia tokio gydymo – suteikti pirmąją pagalbą, sumažinti skausmą, palengvinti uždegimą. Šiandien odontologijos klinikoje plombuojama kokybiškomis moderniomis kompozicinėmis plombomis, dar vadinamomis kompozitais. 

Plombos nėra ilgaamžės burnos ertmėje. Bėgant metams, jos keičia savo savybes burnoje: būna, kad senos plombos tampa pralaidžios, nuskilinėja, tampa nebepatogios, tarpdančiuose stringa maistas. Tokiais atvejais padės terapinis gydymas – senų plombų keitimas naujomis, tiksliai atkuriant tarpdantį. Dėl padidėjusio plombos pralaidumo gali atsirasti antrinis ėduonis – danties išgedimas po sena plomba. Tuomet taip pat išvalomi senos plombinės medžiagos likučiai, antriniai ėduonies pažeidimai – plombuojama nauja kokybiška plombine medžiaga. Taigi, praktiškai visas plombas, esančias burnoje, kada nors reikės keisti naujomis, kokybiškesnėmis.

Dažniausiai plombavimu gydomi ėduonies pažeisti dantys. Taip pat plombinėmis medžiagomis atkuriami nusidėvėję danties audiniai, dėl rūgščių poveikio atsiradę dantų audinių erozijos. Taip pat plombavimas  gali padėti atkurti danties vainiką po danties vainiko nuskilimo traumos metu.

Kokia plomba yra geriausia?

Kompozicinės plombos yra elastingos medžiagos, kurias naudojant būtinas švarumas, aplinkos sausumas. Todėl prieš plombavimą, dantų paruošimą, ant darbinių dantų uždedama koferdamo sistema. Koferdamas tai yra guminė plėvelė ant dantų, užtikrinanti darbo lauko sausumą, restauracijos kokybę ir patogumą pacientui. Geriausia plombinė medžiaga yra ta, su kuria jūsų gydytojas yra įgudęs dirbti, yra šiuolaikiška, saugi ir kokybiška.

Dantų paviršius pažeidžia kariesogeninės bakterijos, tada atsiranda ėduonies ertmės ir dantį gali suskausti. Tokie dantys „gydomi“ plombavimu. Vietinėje nejautroje, su koferdamo apsauga išvalomi karieso pažeisti audiniai, kompozicine plomba pasluoksniui atstatoma tiksli danties forma, kontaktai su kitais dantimis. Klaipėdos implantologijos klinikoje 99% atvejų dirbame su koferdamo apsauga, taip užtikrindami restauracijų kokybę ir darbo saugumą.

Danties plombos kaina priklauso nuo ertmės sudėtingumo, ir plombos didumo. Plomba gali dengti vieną, du, tris, keturis ar net visus penkis danties paviršius. Taigi kuo didesnės apimties dančiui plomba yra reikalinga, tuo brangesnė ji bus. Tačiau, plombavimas yra kokybiškas ir pigus būdas atkurti sugedusiems danties audiniams.

Koferdamo apsaugos guma

Esant giliems pažeidimams ar atsiradus intensyvesniems skausmams, atliekamas danties šaknų kanalų gydymas. Po jo sugyja apydančio audiniai, praeina uždegimas.

Dantų plombavimas taip pat dažnai atliekamas esant daugybiniam dantų nusidėvėjimui. Per gyvenimą dantys dėvisi. Tai yra natūralus procesas. Tačiau, kai kuriems pacientams dantų nusidėvėjimas atsiranda sparčiau, dėl padidėjusio dantų griežimo, refliukso, amžinių pokyčių ir kitų priežasčių, danties emalio sluoksnis nusidėvi, atverdamas minkštesnius danties audinius – dentiną. Atviras dentinas, dėl savo minkštumo, elastingumo, dėvisi labai sparčiai ir žymiai stipriau nei emalis.  

Todėl savo pacientams rekomenduojame atkurti nusidėvėjusius audinius, siekiant stabilizuoti dantų nusidėvėjimą. Restauracijos apsaugo minkštesnius danties audinius nuo didesnio dėvėjimosi. Organizme vykstantys procesai niekur nedingsta, dantys dėvisi ir toliau. Tačiau, dyla ne danties audiniai – emalis, dentinas – bet kompozito restauracija – plomba, apsaugodama patį dantį nuo nusidėvėjimo. Galima restauruoti ir tvirtesnėmis konstrukcijomis – keramikiniais užklotais.

Jeigu burnoje yra tokia situacija, kad turite daugybę vidutinio dydžio ėduonies pažeistų dantų, labai rekomeduotume skirti laiko, finansinių išteklių sustabdyti ėduonies plitimą, gydyti ėduonies pažeistus dantis. Kuo anksčiau pastebimas danties ėduonis, tuo mažesnės apimties plomba pavyksta jį išgydyti. Kiekvieno uždelsto danties gydymo kaštai didėja 5- 50 kartų.  Netgi dantis gydytis išsimokėtinai yra pigiau negu gydyti uždelstai. 

Norime priminti – geriausias ir smagiausiai vizitas pas gydytoją būna tuomet, kada gydymas nereikalingas! Taigi rūpinkimės savo sveikata, šypsena, reguliariai lankykimės pas gydytoją profilaktiniam patikrinimui. 

Nuo ko priklauso plombos kokybė ir ilgaamžiškumas?

Nuo paciento

 • Asmeninės burnos higienos ir įgūdžio išsivalyti dantis.
 • Profilaktinių apsilankymų dažnumo. 
 • Įpročių.
 • Restauracijos didumo.
 • Bendradarbiavimo su odontologu, kreipiantis gydymui laiku.

Nuo gydytojo plombavimo įgūdžių ir pasirinktos plombavimo technikos

 • Ertmės išgręžimo dydžio.
 • Koferdamo apsaugos naudojimo.
 • Padidinamosios optikos naudojimo.

Pasirinktos plombinės medžiagos kokybės

 • Atsparumo dilimui.
 • Stiprumo – atsparumas skilimams.
 • Išsipoliravimo efekto.
 • Jautrumo plombavimo technikai.

Jeigu manote, kad Jums reikalingas dantų plombavimas Klaipėdoje, susisiekite su mūsų specialistų komanda el. paštu info@kiklinika.lt, telefonu +370 605 88338  arba atvykite į mūsų kliniką adresu Pilies g. 7, Klaipėda.